رییس‌جمهوری در جلسه هیأت دولت:
دولت با تمام توان برای حفظ آرامش، نشاط و کاهش رنج مردم می‌کوشد
 
  چاپ    |  لینک دائم  
 

رییس‌جمهوری با اشاره به جنایات گسترده رژیم صهیونیستی در غزه و کشتار زنان و کودکان بی‌گناه فلسطینی، اظهار کرد: دولت و وزارت امور خارجه با تمام توان به عنوان یک کشور انقلابی و همچنین رییس جنبش غیرمتعهدها از این مردم بی‌دفاع، حمایت و پشتیبانی می‌کند. به گزارش ایلنا، حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی ابراز امیدواری کرد که با دعای خیر مردم، گرفتاری کشورهای مسلمان سوریه، عراق و بویژه غزه که این روزها بی‌رحمانه آماج حملات رژیم صهیونیستی هستند، رفع شود.
او تاکید کرد: مهمتر از حملات گسترده از زمین و هوا بر سر مردم بی‌دفاع غزه، سکوت جهانی در برابر این فاجعه بزرگ است و کشورهایی که ادعای تمدن می‌کنند، در برابر این تروریسم دولتی ساکت هستند.
رییس‌جمهوری همچنین گفت: صهیونیست‌ها با بهانه‌جویی‌های بی‌جهت این فاجعه بزرگ انسانی را بوجود آورده‌اند و در عکس‌العمل‌های جهانی متأسفانه می‌بینیم کشورهای غربی و بسیاری از کشورهای عرب و مسلمان یا در برابر این جنایات سکوت کرده‌اند یا اقداماتشان تناسبی با عظمت فاجعه ندارد.
رییس شورای عالی امنیت ملی در ادامه این جلسه، پس از گزارش وزیر امور خارجه، از تلاش‌های محمدجواد ظریف و تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای و اهتمامی که در جریان مذاکرات در پاسداری از حقوق و منافع ملی داشتند، تشکر و قدردانی کرد.روحانی به نخستین نشست مجمع اعضای دولت در شب قدر سال قبل و عهدی که این جمع در آن شب با خداوند و مردم، برای حل مشکلات کشور و آرامش و زندگی بهتر برای مردم بستند نیز اشاره کرد و با تشکر از همه اعضای دولت و همکاران، دستاوردهای این مدت را با اهمیت تلقی و از ایجاد آرامش و امید، تخفیف تحریم‌ها، عزت بین‌المللی، کاهش بی‌ثباتی‌ها و بی‌انضباطی‌ها و بهبود اخلاق و فرهنگ، به‌عنوان بخشی از این دستاوردها نام برد.